24 sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Jak wykonywać ćwiczenia w domu? To trudne pytanie zadają sobie wszyscy, których nie stać na codzienne wizyty w siłowni a zwyczajnie mają zamiar poprawić swoją sylwetkę. Wszystko co jest im niezbędne do pozbycia się nadmiaru wagi znajduje się w zasięgu ich ręki. Należy wspomnieć o kilogramach, które można wykorzystać do treningu z użyciem ciężaru swojego ciała.
Cały trening musi zacząć się od rozgrzewki. Wystarczy parę minut na skakance, aby rozgrzać ciało do późniejszego wysiłku. Później wykonujemy trening obwodowy. Oznacza to, iż wykonujemy serię każdego ćwiczenia i szybko przechodzimy do następnego. Ten typ ćwiczeń powinien być wykonywany bez żadnego odpoczynku. Kolejno po całym obwodzie trzeba już bez zastanowienia zrobić przerwę, aby po kilku minutach zrobić wszystko jeszcze raz. Trening podstawowy to ćwiczenia: izometryczne napinanie mięśni ramion, pompki, podnoszenie pleców i nóg w leżeniu na brzuchu, przysiady oraz nożyce. Dla trochę bardziej zaawansowanych proponujemy: podciąganie w wysokim podchwycie, pompki tricepsowe, martwy ciąg oraz skrętoskłony brzucha z jednoczesnym uginaniem nóg. Ćwiczenie w mieszkaniu bez sprzętu jest tak samo skuteczne, jak to które praktykuje się w dobrze zorganizowanej siłowni w naszej okolicy. Jest niezbędne tylko nasze samozaparcie i dyscyplina. Co prawda na trening w domu możemy być nieco mniej zmotywowani, jednak warto zauważyć, że ma to też wiele zalet. Wyrabiamy w nas samych cierpliwość i zwiększamy chęć na rozwój samego siebie. Zwiększają się nie tylko mięśnie, ale przede wszystkim satysfakcja z pokonania własnego lenistwa.
To tylko od nas zależy, czy zniechęcimy się brakiem finansów na tradycyjną siłownię czy będziemy chcieli podjąć wyzwanie na własną rękę.