24 sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Wiosna zbliża się coraz szybciej, dlatego każda osoba, która marzy o zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów czy też zbudowaniu mięśni dobrze by było, żeby zapisała się na treningi. Według mnie to jedyna właściwa droga do tego, aby szybko poprawić swoją formę. Warto zastosować trening na rzeźbę dla początkujących, który według mnie daje świetne efekty. Na tym etapie chcę podkreślić, iż tylko uprawianie ćwiczeń na siłowni pozwala na dopracowanie rzeźby ciała na której nam zależy oraz na wytworzenie odpowiedniej masy mięśniowej. Względnie duże znaczenie odgrywa również odpowiednio skonstruowana dieta. Przede wszystkim trzeba przyjmować zmniejszoną ilość kalorii aniżeli zużywa nasz organizm. Z tego względu powinniśmy najpierw poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, łatwo możemy je obliczyć przy użyciu kalkulatorów dostępnych za darmo w Internecie. Od wyliczonego podsumowania powinniśmy odjąć około 100-200 kalorii i taką ilość pochłaniać każdego dnia.
Poza tym jeśli chcesz uwydatnić swoje mięśnie powinieneś z regularnością zwiększać dodatkową aktywność fizyczną. Według mnie genialnie służą do tego celu spacery, osobiście je stosuję i jestem z ich efektów zadowolony. I robisz to przy okazji, np. idąc do roboty.
Ciekawym uzupełnieniem treningów jest na pewno trening FBW, czyli ćwiczenia całego ciała przy zastosowaniu specjalnych ciężarów. Z jego pomocą odpowiednio kształtują się mięśnie w całym ciele.
Doskonałym uzupełnieniem diety oraz treningów są suplementy diety, które poważnie ułatwiają uzyskanie wyznaczonych sobie celów. Moim zdaniem warto stosować preparaty z kofeiną, które znacznie zwiększą naszą motywację i ochotę do uprawianie ćwiczeń. Oczywiście gdy nie masz odpowiednich środków finansowych, aby zapisać się na siłownię możesz te ćwiczenia wykonywać w domu, jeśli tylko posiadasz odpowiednie ciężary, sztangę i hantle.