Ćwiczenia obwodowe

Coraz szybszymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, oraz co za tym idzie sylwester i noworoczne postanowienia. Większość spośród nas przechyla się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem. Biegniemy wtedy na siłownię i sprawiamy karnet w promocji „3 miesiące w wartości 2” z nadzieją iż będzie wtedy powód dłuższej przygody. Niestety wraz z nadejściem wiosny siłownie pustoszeją, i nasze postanowienia idą na przyszły rok. Jak wytrwać w pracy nad sobą?


Słyszałeś kiedyś o treningu obwodowym? Jeżeli nie toż może być idealne rozwiązanie dla ciebie. Potrafisz go wykonywać na siłowni, natomiast jak brakuje ci terminu aby się tam wybrać – równie rozsądnie możesz przejść poprzez wszelkie ćwiczenia w domu. Ten trening jest nadzwyczaj trudni a z pewnością potrzebne tobie będzie sporo samozaparcia, a rezultaty są tego odpowiednie. Trening obwodowy to intensywny plan treningowy, ułożony w taki sposób żeby w każdej sesji było najmniej jedno zadanie na zwiększenie głównych grup mięśni. Wymaga on właściwej formy oddechowej oraz siły mięśniowej, lecz potrafią go robić zarówno amatorzy jak i zawodowcy.
Kiedy zacząć ćwiczenia na siłowni? Świetnym lekarstwem na wstęp jest współpraca z trenerem personalnym. Pokaże ci jak poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenie a także stworzy dla ciebie indywidualny plan treningowy. Ponadto uzyskasz również porady żywieniowe oraz kolejną motywację – bycie świadomym tego iż ktokolwiek dostrzega w nas potencjał i walczy razem z nami daje rzeczywiście dużego kopa. Z upływem czasu konieczna wiedza przyjdzie sama, i trening na siłowni stanie się elementem dnia, bez którego będziesz czuć niedosyt.