24 sty Brak komentarzy admin Gym , , , ,

Sporo ludzi marzy o wypracowaniu wyrzeźbionej, wysportowanej figury. Ale należy sobie uzmysłowić, że taki trening na rzeźbę nie jest odpowiedni dla wszystkich i zaleca się, by go poprzedzić ciężką pracą. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ tego typu trening potrzebuje odpowiedniego przygotowania ciała – zaleca się, by było ono pozbawione zbyt dużej ilości tłuszczu, a przy tym powinno mieć ono wymaganą masę mięśniową, aby takie ćwiczenia były sensowne. Istotne będzie także poznanie swojego ciała, jego możliwości czy też doświadczenie w przygotowaniu ćwiczeń.
Każdego roku większą popularność zyskuje trening rodzaju SPLIT. Polega on na przypisaniu wybranego dnia treningowego do danej grupy mięśniowej. Czasami grupy można łączyć, jednak w sposób dobrze przemyślany, który nie prowadzi do przetrenowania.
Plan treningowy na rzeźbę prowadzony przez trzy dni pozwala na praktykowanie ćwiczeń we wskazane wcześniej dni. Najlepiej aby utrzymać przemyślane odstępy czasowe pomiędzy nimi i dać mięśniom czas na powrót do formy. Doskonale się sprawdzi plan, który angażuje wybrane grupy mięśniowe we wtorek, czwartek i sobotę. To tylko jedna z opcji, ale pozwoli na przygotowanie przemyślanego trenowania mięśni.
Trzydniowy plan treningowy na rzeźbę mogą wybrać także osoby początkujące. W przypadku takich ludzi, istotne jest, żeby nie przetrenować się i nie przecenić swoich możliwości. Można także zasięgnąć rady specjalisty, który ma dużą wiedzę w tym zakresie i dobierze właściwe serie i liczbę powtórzeń. Należy odnotować, że trening nie ma miejsca wśród najłatwiejszych i wziąć się za niego powinny osoby, które nie mają problemów ze zdrowiem.