24 sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Gdy uzyskać atrakcyjną sylwetkę, musimy połączyć regularną aktywność fizyczną wraz z przemyślaną dietą – taką, w której przeważają białka oraz tłuszcze z unikaniem prostych węglowodanów. Następnie możemy rozpocząć rzeźbić swoje masę mięśniową, jednakże pamiętajmy, że sporadycznie wykonywane ćwiczenia nie na wiele się zdadzą. Znacznie lepiej jest skorzystać z konsultacji profesjonalnego trenera personalnego, który poradzi nam w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na rzeźbę, od czego zacząć by się nie przeforsować oraz nie zniechęcić do ćwiczeń, a uzyskać wymarzony efekt atrakcyjnego ciała.
Trening FBW czyli Full Body Workout jest to trening siłowy całego ciała z wykorzystaniem wolnych ciężarów. Jest to bardzo ciekawy program ćwiczeń, który ponadto nie jest bardzo czasochłonny ani wyczerpujący. Najważniejsze jest w nim bowiem to, żeby po każdym dniu treningu następował dzień odpoczynku. Full Body Workout realizuje się wykonując po jednym ćwiczeniu na poszczególną partię mięśniową zdefiniowaną liczbę powtórzeń. Generalnie rozpoczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych grup mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas pojedynczego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń pozwalający uniknięcia monotonii.
Jedną z mało docenianych aspektów Full Body Workout jest nie tyle jej skuteczność, co możliwość poznania własnego ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń. Rzeźbiąc każdą grupę mięśni z osobna dokładnie odczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność oraz czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się w trakcie następnych, bardziej zaawansowanych treningów.