24 Sty Brak komentarzy admin Gym , , ,

Każdy mężczyzna pragnie mieć umięśnioną oraz pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Do otrzymania tego typu wyniku najwłaściwiej jest zastosować odpowiedni trening obwodowy.
Jest to efektywna metoda treningu na tzw. rzeźbę, która może być praktykowana zarówno przez osoby zaawansowane w treningach jak i właśnie rozpoczynające historię z treningiem siłowym. Jeżeli pragniemy skutecznie wymodelować swoją sylwetkę, musimy postarać się o systematyczność oraz wysoką intensywność ćwiczeń. Niezbędny będzie więc odpowiedni plan treningowy na rzeźbę, przystosowany do możliwości treningowych naszego organizmu, którego należy ściśle się trzymać.
Kiedy wykonujemy trening obwodowy, powinniśmy wykonywać dużą liczbę powtórzeń w serii, od 12 do 20. Powinno się przetrenować w czasie takiego treningu wszystkie partie mięśniowe, taki trening powinien zajmować co najmniej pół godziny oraz odbywać się nawet 4 razy w tygodniu, oczywiście koniecznie z jednym dniem wolnym pomiędzy dobami treningowymi.
Właściwie skonstruowany plan treningowy na rzeźbę, to przede wszystkim praca z ciężarem własnego ciała, co jest kluczowe dla osób rozpoczynających taką formę treningu. Liczba zarówno powtórzeń w serii, ilość obwodów oraz wielkość przerw nie musi być dokładnie przestrzegana. Trzeba ćwiczyć uważnie, gdyż trening obwodowy poprzez swoją znaczną intensywność ćwiczeń, może być niebezpieczny dla początkującego i powodować nie tylko kontuzje, lecz nawet groźne dla zdrowia zasłabnięcia.