24 Sty Brak komentarzy admin Gym , , ,

Trening FBW (Full Body Workout) jest jednym z najbardziej skutecznych rodzajów treningów siłowych. Jego moc polega na uniwersalności – jak sama nazwa mówi, pozwala na dokładne przećwiczenie wszystkich partii mięśniowych.
Trening FBW jest dobry dla wszystkich. Chociaż najczęściej jest polecany dla osób zaawansowanych i właśnie takie uczęszczają na niego do klubu fitness, nigdzie nie jest powiedziane, że nie mogą wykonywać go osoby początkujące. Wystarczy, że zmniejszą obciążenie i intensywność ćwiczeń do swojego poziomu.
Ogromną zaletą treningu jest to, iż do jego wykonania nie jest nam potrzebna siłownia czy też klub fitness. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych, którzy mogą poświęcić na ćwiczenia tylko 40 minut po powrocie z pracy. Trening nie wymaga żadnego sprzętu.
Na czym polega trening FBW? Najpierw wykonujemy jedno lub dwa ćwiczenia angażujące mięśnie nóg, następnie pleców, klatki piersiowej, triceps, biceps, a na koniec brzuch. Ćwiczenia warto robić z obciążeniem i co ważne – całe ciało ma być zaangażowane. Nawet, jeśli nie przepadasz za ćwiczeniami na nogi, za to wręcz uwielbiasz dopracowywać swój biceps, koniecznie to pracuj równomiernie.
Jak rozpocząć trening tego typu? Oczywiście od stworzenia odpowiedniego planu! Najpierw rozpisz dokładnie każde z ćwiczeń, jakie masz zamiar wykonać, określ też obciążenie. To sprawi, że wszystko będzie dużo łatwiejsze. Co najważniejsze – FBW jest skuteczny, jeśli nie następuje dzień po dniu, warto więc w czasie przerw realizować trzydniowy plan treningowy na rzeźbę. Dzięki temu treningi ci się nie znudzą i pozostaniesz zmotywowany.