24 Sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Każdy z nas chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Aby uzyskać wymarzona sylwetkę konieczne są: dobrze dopasowana dieta oraz treningi.
Ćwiczenie w domu bez sprzętu, dieta bez specjalisty
Większości z nas wydaje się, że nie schudnie bez kosztownych ćwiczeń na siłowni i specjalnej diety. To oczywiście nieprawda. Jeśli nie mamy dużej nadwagi bez większych wysiłków możemy sobie poradzić z nadprogramowymi kilogramami we własnym zakresie.
W internecie znajdziemy samouczki z całymi zestawami ćwiczeń. Możemy je wykonywać w domu. Do takich ćwiczeń nie jest nam potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy komputer z dostępem do sieci, sportowy strój i butelka wody mineralnej. Jeśli chodzi o dietę to w większości przypadków wystarczy racjonalnie ograniczyć tłuszcze i cukier. Jeśli do tego dołączymy zwiększoną aktywność fizyczną już po miesiącu powinniśmy zauważyć pierwsze efekty. Musimy być cierpliwi, zbyt duże tempo chudnięcia narazi nas na nieprzyjemny efekt jojo. Organizm musi się przyzwyczaić do zmienionego stylu życia, a to może zająć trochę czasu.
Nie mam czasu na ćwiczenia…
Brak czasu to genialna wymówka. Przecież każdy pracuje, prowadzi dom, uczy się. Gdzie tu włączyć trzydzieści minut treningu? Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Ćwiczyć można praktycznie wszędzie, nawet podczas oglądania ulubionego programu telewizyjnego…
Wizyta u lekarza
Zanim rozpoczniemy zmianę trybie życia przyda się wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skontroluje ogólny stan naszego organizmu. Dzięki temu możemy być pewni, że ani dieta ani treningi nam nie zaszkodzą.