24 Sty Brak komentarzy admin Gym , , ,

Bardzo szczupłe, zgrabne i filigranowe sylwetki dawno wyszły z mody. Teraz nadszedł czas na umięśnione figury, dlatego o takie każdy, kto dba o swoją prezencję, stara się zawalczyć. Droga do tego celu musi obejmować przede wszystkim właściwe treningi nastawione na budowanie masy mięśniowej. Na czym będą one polegać?
Dla osób niezaznajomionych odpowiednim rozwiązaniem będzie trening fbw. Polega on na ćwiczeniu za jednym razem każdej partii ciała. Trening należy powtarzać 3-4 razy w tygodniu, robiąc sobie dzień przerwy przed kolejną aktywnością. Pozwala on wykorzystać w pełni początkowy potencjał mięśniowy, który posiada ta osoba, która nigdy pierwej nie pracowała z obciążeniem. Niekwestionowanie do wykonania takiego ćwiczenia potrzebny jest porządny sprzęt, jaki trzeba albo kupić, albo skorzystać z urządzeń dostępnych na siłowniach. Najlepiej właśnie zapisać się do jednego z tych rozchwytywanych teraz klubów sportowych, przełamując swój lęk i nieśmiałość. To nieprawda, że na siłowni ćwiczą jedynie spoceni mężczyźni, bo coraz częściej w tych placówkach widuje się i kobiety, którym też marzą się prawdziwe mięśnie. A jak zacząć ćwiczyć na siłowni, będąc osobą rozpoczynającą? Wszak najlepiej pierwsze treningi ćwiczyć z pewną pomocą. Można w tym celu zgłosić się do trenera personalnego i wykupić u niego kilka spotkań. Dzięki nim człowiek nauczy się wielu podstawowych ćwiczeń i zapozna jednocześnie ich poprawną technikę, w przyszłości nie robiąc sobie już samemu krzywdy, a właściwie pobudzając mięśnie do urośnięcia. Inną możliwością będzie wykonywanie treningów w swoim zaciszu domowym, co również można robić i co także nieraz przynosi fantastyczne efekty. Ten, kto chce się dowiedzieć, jak ćwiczyć w domu, ma obowiązek przede wszystkim zainwestować początkowo w jakiś sprzęt. Osobie niedoświadczonej spokojnie wystarczy jedna sztanga z nadplanowymi obciążnikami oraz para średniej wielkości hantli.
Trening siłowy ma morze zalet, dlatego każdy powinien się do niego przekonać. To nieprawda, że tylko mężczyźni mogą go wykonywać i kłamstwem jest, że kobietom dźwigającym ciężary rozwija się wielgaśna muskulatura. Poprawnie wykonywane ćwiczenia z obciążeniem wzmacniają ciało, wyszczuplają sylwetkę i dają mnóstwo wynagrodzenia.