24 Sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Ideałem każdego człowieka jest piękna i wysportowana postawa, chociaż droga do powyższego celu może być bardzo męcząca i trwać dłuższy czas. Używanie coraz bardziej wymyślnych diet czy też wykańczającego planu wykonywania ćwiczeń czasami nie daje żadnego wyniku. Zmierza to szybko do znudzenia, w związku z czym przestajemy ćwiczyć, jednak lustro nadal odkrywa nam rzeczywistość o naszej figurze.
Można znaleźć jednak doskonały i wypróbowany patent, dzięki któremu można w dobrym tempie zyskać wyśnioną sylwetkę bez męczenia się często nieprzetestowanymi dietami i treningami. Wystarczy odkryć wszystkie tajniki pilates. Prawdopodobnie nikomu nie musimy tłumaczyć jakie korzyści dla naszego organizmu ma joga. Ten znany od wielu wieków system filozofii hinduskiej jest kluczem do naszego zdrowia i rewelacyjnego samopoczucia. Właściwie wyselekcjonowane ćwiczenia nie tylko rozwijają poszczególne partie mięśni czy poprawiają cyrkulację krwi w naszym ciele. Joga ma też wpływ na łagodzenie stresu i jest doskonałą formą wypoczynku, dzięki której nasz umysł wycisza się i koi.
Pilates jest to współczesna forma treningu, która w dużym stopniu czerpie właśnie z tej filozofii, łącząc ją w jedno, ze starannie dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Udoskonala ogólną elastyczność ciała, pozwala też poznać możliwości i ograniczenia swojego organizmu. Pilates i joga to połączenie można powiedzieć idealne. Ćwiczenia poprawiają siłę mięśni całego ciała, poprawiają stabilizację mięśniową kręgosłupa, co umożliwia w niedługim czasie ustabilizować prawidłową, wyprostowaną sylwetkę. Pilates to dodatkowo bardzo skuteczna metoda odchudzania i to nawet bez stosowania wielogodzinnych, trudnych treningów na siłowni albo niezliczonych kilometrów wykonanych podczas biegania. Ćwicząc regularnie można w krótkim czasie wrócić do poziomu dawnej wagi i tak bardzo oczekiwanej szczupłej sylwetki. Elementy, które wnosi do treningu joga pozwalają, dzięki ćwiczeniom oddechowym, na dotlenie komórek ciała, dzięki temu nie odczuwamy żadnych negatywnych skutków wykonywania ćwiczeń.