24 Sty Brak komentarzy admin Gym , ,

Każdy marzy o atrakcyjnym ciele. Obojętnie, czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Doskonałe i atrakcyjne ciało stało się niesamowicie popularne i jest bardzo pożądane.
Jednak nie każdemu jest dane mieć to, czego pragnie. A przecież do uzyskania i utrzymania zadowalających efektów wcale nie potrzeba dużo. Wystarczy, że nasz wolny czas spożytkujemy na ćwiczenia fizyczne. Można ograniczyć się do spacerów, jazdy na rowerze, biegania, czy nordic walking, ale zdecydowanie piorunujące wyniki gwarantuje systematyczny trening na siłowni.
Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? Z pewnością na początek przyda nam się porada specjalisty. Warto, aby zajął się nami trener indywidualny tak zwany personalny, który ustali jakie ćwiczenia i w jakim natężeniu powinniśmy wykonywać na siłowni. Trening na siłowni dla początkujących nie może być zbyt ciężki i obciążający. Zestawy ćwiczeń powinny być właściwie dopasowane nie tylko ze względu na brak doświadczenia osoby je wykonującej, ale również do indywidualnych predyspozycji. Po kilku treningach można zrezygnować z opieki instruktora, jednak zawsze warto radzić się u specjalisty, wprowadzając do planu treningowego kolejne, bądź zwiększając intensywność tych przez niego dobranych.
Treningi na siłowni żeby przyniosły wyniki muszą być systematyczne. Nie jest wskazane uczęszczanie do siłowni wyrywkowo, raz na jakiś czas. Aby posiadać wymarzone ciało trzeba długo i ciężko pracować. Dopiero litry wylanego podczas ćwiczeń potu przyniosą efekt.
Najważniejsze to zdecydować się spróbować. Endorfiny uwalniające się pod wpływem wysiłku fizycznego zrobią resztę, a widoczne rezultaty korzystania z siłowni będą stanowiły jeszcze większą motywację do pracy.